דק עץ טבעי או סינטטי

מרפסת מעוצבת יכולה להיות נווה מדבר שליו שמרחיב את מרחב המחיה שלכם ומקרב אתכם לטבע. אחת ההחלטות המרכזיות שתעמוד בפניהן בעת עיצוב המרפסת שלכם היא בחירת סוג חומר חיפוי לרצפה – הלא הוא דק. 

שתי אפשרויות פופולריות הן דק מעץ טבעי ועץ סינטטי. לכל אפשרות מערכת יתרונות ושיקולים משלה, מה שהופך את ההחלטה לעניין של העדפה אישית ומעשיות.

משיכה אסתטית

  • דק עץ טבעי: משטחי עץ טבעי מציעים יופי נצחי ואותנטי המגיע מהדוגמאות והצבעים הייחודיים של העץ. הגוונים החמים והמרקמים של מינים כמו ארז, עץ סקויה או עצים קשים טרופיים יכולים להשלים סגנונות אדריכליים שונים, ולשפר את האסתטיקה הכללית של המרפסת שלכם.
  • דק סינטטי: דק סינטטי אמריקאי, עשוי מתערובת של סיבי עץ ופלסטיק, והם מחקים את המראה של עץ טבעי. התקדמות הטכנולוגיה הפכה את משטחי העץ הסינטטי למציאותיים להפליא, ומספקת מגוון רחב של אפשרויות צבע ומרקם שיתאימו להעדפות העיצוב שלכם.

תחזוקה

דק סינטטי של חברת טימברטק
  • דק עץ טבעי: בעוד שדקי עץ טבעיים מקסימים ללא ספק, הם דורשים תחזוקה שוטפת כדי לשמר את המראה והשלמות המבנית שלהם. צביעה תקופתית, איטום וליטוש מחדש נחוצים כדי להגן על העץ מפני בליה, ריקבון ונזקי חרקים.
  • דק סינטטי: דקים אלו ידועים בדרישות התחזוקה הנמוכות שלהם. הם עמידים בפני לדהייה, הכתמה והתפצלות, הודות להרכב העמידות שלהם. שגרת ניקוי פשוטה, הכוללת שטיפה מדי פעם, היא בדרך כלל מספיקה כדי לשמור על דק עץ סינטטי להיראות במיטבו.

עמידות

  • דק עץ טבעי: העמידות של משטחי עץ טבעי יכולה להשתנות בהתאם לסוג העץ המשמש. מיני עצים קשים כמו טיק עמידים באופן טבעי בפני ריקבון וחרקים, ומציעים אריכות ימים יוצאת דופן. עם זאת, עצים רכים יותר עשויים לדרוש תחזוקה תכופה יותר כדי להילחם בבלאי.
  • דק עץ סינטטי: דקים אלו מיועדים לאריכות ימים. הם עמידים בפני לחות, קרני UV ומזיקים, מה שהופך אותם לבחירה מצוינת עבור מרפסות חשופות לפגעי מזג האוויר. למרות שאולי אין להם אותו תהליך התיישנות טבעי כמו עץ, הם ידועים בעמידות שלהם לאורך זמן.

השפעה סביבתית

  • דק עץ טבעי: עץ טבעי שמקורו בר קיימא יכול להיות אופציה ידידותית לסביבה. עם זאת, דלדול כמה עצים קשים אקזוטיים העלה בעבר חששות לגבי ההשפעה הסביבתית של מיצוי שלהם.
  • דק סינטטי: דקים מסוג זה משלבים לעתים קרובות חומרים ממוחזרים, ומפחיתים את הפגיעה בעצים. בנוסף, תהליך הייצור מתבצע בטכנולוגיה חדשנית המשלבת עץ ופולימרים.

שיקולי עלויות

  • דק עץ טבעי: עלויות ראשוניות עבור משטחי עץ טבעי יכולות להיות נמוכות יותר, בהתאם לסוג העץ הנבחר. עם זאת, יש לקחת בחשבון את ההוצאות ארוכות הטווח הקשורות לתחזוקה, צביעה ושיפוץ.
  • דק סינטטי: בעוד שלדקים סינטטים יש בדרך כלל עלויות מקדימות גבוהות יותר, דרישות התחזוקה הנמוכות שלהם יכולות להוביל לחיסכון בעלויות לאורך זמן.

הבחירה בין דק עץ טבעי לדק סינטטי למרפסת שלכם

הבחירה בין מרפסות עץ טבעי וסינטטי למרפסת שלכם תלויה בסופו של דבר בסדרי העדיפויות וההעדפות שלכם. מרפסות עץ טבעיות משדרות יופי קלאסי אך דורשות תחזוקה עקבית.

מצד שני, משטחי עץ סינטטי מציעים איזון מרשים בין אסתטיקה, עמידות ותחזוקה נמוכה. בכל אפשרות שתבחרו, השקעה במרפסת איכותית בעזרת דק איכותי ומעוצב ללא ספק תשפר את היופי של המרפסת שלכם ותספק מרחב חיצוני נוח לשנים הבאות.

קבוצת אקזיט היא המשווקת הבלעדית של מותג הדקים האמריקאי TimberTech בתוך שטחי מדינת ישראל זה למעלה מ-20 שנה.

טימברטק הוא הדק הסינטטי הנמכר ביותר בארה”ב והפופולרי בעולם, המיוצר בטכנולוגיות ייחודיות המקנות לו מראה מודרני, עמידות לאורך זמן וללא צורך בתחזוקה שוטפת.

אנו נשמח לעמוד לרשותכם, לספק לכם דק סינטטי ולהעניק לכם שירות. למידע נוסף, צרו קשר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *