התקנת דק סינטטי – תהליך ההתקנה, מחירים ומידע חשוב

הדק הסינטטי של טימברטק ניתן להרכבה קלה, באופן דומה להרכבת דק עץ רגיל. להתקנה פשוטה של הדק הסינטטי אין צורך בכלים מיוחדים. כלי עבודה המתאימים לעבודה בעץ, מתאימים גם לדק הסינטטי.

את הדק הסינטטי של טימברטק ניתן להתקין בהתקנה עם ברגים נראים וגם בהתקנה נסתרת, למראה חלק ואלגנטי. התקנה נסתרת פרושה שהלוחות מחוברים לתשתית באופן שבו הברגים אינם נראים על גבי הדק. התקנה נסתרת נעשית בעזרת מחברי נירוסטה ייעודיים המוברגים לתוך חריץ מובנה בצד הלוחות . התקנה נסתרת אפשרית גם בעזרת אקדח פניאומטי המקצר את זמן ההתקנה ב 40%. ניתן להשאיל אצלנו אקדח ייעודי לצורך ההרכבה. בשורות הבאות נסביר לכם את כל השלבים שדרושים להתקנת דק סינטטי.

התקנת דק סינטטי - כל השלבים

1. הכנת השטח

במקרה של התקנה על משטח בטון גג או מרפסת יש לוודא כי המשטח משופע ומנוקז והמים לא נקווים ע”ג המשטח המיועד. הגובה המינימאלי בין מפלס הדק המתוכן לגובה משטח הבטון או המרפסת צריך להיות מינימום 6 ס”מ. במקרה של התקנה על אדמה ללא משטח בטון, יש להכין את הקרקע. מפלס הקרקע צריך להיות לפחות 20 ס”מ נמוך ממפלס הדק המתוכנן. קראו עוד על דק למרפסת.

יש לצקת נקודות בטון עליהן תהייה מונחת התשתית, או להניח מרצפות בטון במקום יציקה. אסור בהחלט שיהיה מגע בין תשתית הדק לקרקע. המגע של התשתית באדמה יגרום לריקבון התשתית.

2. בניית התשתית להתקנת דק

את התשתית אפשר לבנות מקורות 5X10 ס”מ עץ אורן מחוטא. הרווח בין קורות התשתית צריך להיות מקסימום 40 ס”מ בין אמצע לאמצע.

3. התקנת הדק - סוגי התקנות

קיימים שני סוגי התקנות עבור הדק הסינטטי של טימברטק:

התקנה עם ברגים נראים

בהתקנה עם ברגים נראים יש לבצע קדח מקדים עם שקען. קיימים אצלינו ברגים בגוונים המתאימים ללוחות הדק השונים. את הבורג יש להבריג עד לגובה 0 של הלוח.

התקנה ניסתרת לדק

להתקנה נסתרת משתמשים בלוחות עם חריץ צד. ההתקנה נעשית בעזרת מחברי נירוסטה ייעודיים של TigerClaw. המחברים שומרים על מרווח אחיד של כ 4 מ”מ בין הלוחות.

ההתקנה הניסתרת אפשרית גם ע”י אקדח פניאומטי מתאים.

4. גימורים

לסיום אלגנטי של התקנת הדק, כדאי להשתמש בלוחות *רייזר לסגירות הצד, לכיסוי גדמים, לרום של מדרגות ובמיוחד לסגירת דקים בעיצוב מעוגל.

* רייזר – לוח לסגירת צד, הינו דק יותר וגמיש במיוחד. ניתן לחיתוך במסור עגול לגובה הרצוי. 

מידע נוסף לקריאה: